Regulátor THERM VPT

Určení: Kaskádové kotelny
Topné větve: pro 1 ÷ 4 zóny

Regulátor THERM VPT je vhodným systémem řízení pro menší i středně velké instalace kotelen. Široké možnosti modifikace umožňují využití i v kotelnách nad 100 kW, tedy včetně povinného zabezpečení a automatického dopouštění systému. Uplatnění nalezne ve všech topných systémech do maximálně 4 topných okruhů. Každý okruh je řízen nezávisle pomocí ekvitermní regulace. Kotelna přitom může sloužit i k ohřevu teplé vody. Výhodou je jednoduché nastavení a ovládání pomocí dotykového displeje.

Doporučeným produktem je kompletní rozvaděč, který nabízíme v několika variantách. V případě, že máte instalován vlastní rozvaděč, přinášíme možnost dodání doporučených sad, s ohledem na počet topných zón, které je možné dále individualizovat pomocí rozšiřitelných modulů. Samozřejmostí individualizace celého rozvaděče je dle požadavků na funkčnost, bezpečnost a vhodnou správu celé kotelny rozšíření o širokou škálu bezpečnostních čidel.

 

Doporučená prodejní cena s DPH od: 36 724 Kč / 30 350 bez DPH /*

* Doporučená cena rozvaděče regulace kotelny VPT bez zabezpečení kotelny a dopouštění (4 topné větve).
Třída regulátoru teploty
 • Regulace podle venkovní teploty i teploty v místnosti
 • Možnost výběru z variant kompletních rozvaděčů
 • Možnost výběr z doporučených sada dle počtu topných větví
 • Možnost ovládat servopohony pomocí napětí 24 V nebo 230 V
 • Možnost automatického dopouštění topného systému - VPTADS
 • Plná podpora zabezpečení kotelny včetně signalizace - VPTPSK
 • Vzdálená správa celého topného systému
  • modul LAN
  • modul WiFi
  • modul GSM

Kompletní rozvaděče

Rozvaděč THERM VPT PSK ADS

Rozvaděč THERM VPT PSK ADS FI

Obj. číslo: 43800.1

Kompletní rozvaděč obsahuje:

 • hlavní jistič 16 А
 • jistič regulace 10 А
 • jistič zásuvek pro kotle 10 А
 • jistič pro podávací - síťová čerpadla 10 А
 • jistič pro zásuvky v kotelně 10 А
 • jistič osvětlení kotelny 10 А
 • regulátor THERM VPT s displejem a zdrojem 24 V DC
 • modul zabezpečení kotelny THERM VPT PSK
 • modul automatického dopouštění systému VPT ADS
 • hlídač zaplavení kotelny
 • stykač napájení kotlů
 • 5 stykačů pro podávací - síťová čerpadla
 • schéma el. zapojení a protokol o kusové zkoušce
Rozvaděč THERM VPT

Rozvaděč THERM VPT

Obj. číslo: 43820

Kompletní rozvaděč obsahuje:

 • hlavní jistič 16 А
 • jistič regulace 10 А
 • jistič zásuvek pro kotle 10 А
 • jistič pro podávací - síťová čerpadla 10 А
 • jistič pro zásuvky v kotelně 10 А
 • jistič osvětlení kotelny 10 А
 • regulátor THERM VPT s displejem a zdrojem 24 V DC
 • hlídač zaplavení kotelny
 • stykač napájení kotlů
 • 4 stykače pro podávací - síťová čerpadla
 • schéma el. zapojení a protokol o kusové zkoušce
Rozvaděč THERM VPT PSK ADS-RU

Rozvaděč THERM VPT PSK ADS-RU

Obj. číslo: 43650

Rozvaděč s regulátorem VPT, modulem zabezpečení kotelny PSK a modulem automatického dopouštění ADS. Zapojení tohoto rozvaděče jej předurčuje pro kotelny s jednou topnou větví se dvěma čerpadly zapojenými v záskokovém režimu.

Doporučené sady do rozvaděče

Rozvaděčová sada VPT/R

Sada VPT/R

Obj. číslo: 42730

Základní sada - svorkovnice do rozvaděče pro regulaci topných větí obsahuje svorkovnici s relé pro montáž na DIN-lištu do rozvaděče s přípravou pro řídící jednotku a přípravu pro modul komunikace, modul řídící jednotky, sadu displeje + úchytky displeje pro montáž na DIN-lištu.

Rozvaděčová sada VPT/R - 1

Sada VPT/R - 1

Obj. číslo: 42731

Sada pro regulaci 1 topné větve s analogovým servopohonem 0-10 V obsahuje kromě základní sady navíc 1 ks příložného čidla pro topné větve a venkovní čidlo, sada je určena pro montáž do rozvaděče. Nutno doplnit napájecím zdrojem.

Rozvaděčová sada VPT/R - 2

Sada VPT/R - 2

Obj. číslo: 42732

Sada pro regulaci 2 topných větví s analogovými servopohony 0-10 V obsahuje základní sadu, navíc 2 ks příložných čidel pro topné větve a venkovní čidlo, sada je určena pro montáž do rozvaděče. Nutno doplnit napájecím zdrojem.

Rozvaděčová sada VPT/R - 3

Sada VPT/R - 3

Obj. číslo: 42733

Sada pro regulaci 3 topných větví s analogovými servopohony 0-10 V obsahuje základní sadu, navíc 3 ks příložných čidel pro topné větve a venkovní čidlo, sada je určena pro montáž do rozvaděče. Nutno doplnit napájecím zdrojem.

Rozvaděčová sada VPT/R - 4

Sada VPT/R - 4

Obj. číslo: 42734

Sada pro regulaci 4 topných větví s analogovými servopohony 0-10 V obsahuje základní sadu, navíc 4 ks příložných čidel pro topné větve a venkovní čidlo, vše je určeno pro montáž do rozvaděče. Nutno doplnit napájecím zdrojem.

Doplňkové moduly

Zdroj 24 V/0,63 A

Zdroj 24 V/0,63 A na DIN lištu

Obj. číslo: 42736.1

Zdroj 24 V na DIN lištu k vestavění do rozvaděče, slouží pro napájení základní sady do rozvaděče nebo interiérové sady. Vhodný do maximálního počtu dvou topných okruhů.

Zdroj 24 V/2,5 A

Zdroj 24 V/2,5 A na DIN lištu

Obj. číslo: 42726.1

Zdroj 24 V na DIN lištu k vestavění do rozvaděče, slouží pro napájení základní sady do rozvaděče nebo interiérové sady. Vhodný pro tři až čtyři topné okruhy.

Sada VPTDIS

Sada displeje VPTDIS

Obj. číslo: 42760

Přídavný displej pro nastavení regulátoru VPT doplněný spodním dílem krabičky s montážní deskou. Displej je samostatně nefunkční a lze ho použít pouze v sestavě regulace VPT.

Výstupní modul VPTRSB

Výstupní modul VPTRSB

Obj. číslo: 42763

Výstupní modul pro 3-polohový servopohon - je nutné použít při požadavku na připojení tříbodového servopohonu, podporuje všechny modely s napájením 24 V nebo 230 V.

Modul zabezpečení VPTPSK

Modul zabezpečení VPTPSK

Obj. číslo: 43628

Modul zabezpečení kotelny VPTPSK je určen pro kotelny středního výkonu a řeší nejdůležitější úkoly v zabezpečení kotelny. Má 12 vstupů a 6 výstupů, lze ho použít buď samostatně nebo společně s regulátorem VPT, se kterým komunikuje po sběrnici DIS (RS 485).

Modul dopouštění VPTADS

Modul dopouštění VPTADS

Obj. číslo: 43629

Modul automatického dopouštění VPTADS monitoruje tlak v topném systému, čas dopouštění, čas opakovaného dopouštění a předává informaci o nízkém tlaku vody v topném systému. Používá se samostatně, nebo v kombinaci s regulátorem VPT. Pro správnou funkci je zapotřebí signál 4-20 mА z tlakového čidla DMU02.

Komunikační modul VPT-L WIFI

Komunikační modul VPT-L WIFI

Obj. číslo: 43667

Komunikační modul WiFi zajišťuje komunikaci s regulátorem prostřednictvím připojení k WiFi routeru místní ethernetové sítě, nelze ho použít samostatně, pouze jako doplněk sady do rozvaděče, konfigurace se provádí na displeji regulátoru.

Komunikační modul VPT-L LAN

Komunikační modul VPT-L LAN

Obj. číslo: 43668

Komunikační modul LAN zajišťuje komunikaci s regulátorem prostřednictvím připojení k místní ethernetové síti, nelze ho použít samostatně, pouze jako doplněk sady do rozvaděče, konfigurace se provádí na displeji regulátoru.

Komunikační modul VPT-L GSM

Komunikační modul VPT-L GSM

Obj. číslo: 43669

Komunikační modul GSM zajišťuje komunikaci s regulátorem prostřednictvím SMS, nelze ho použít samostatně, pouze jako doplněk sady do rozvaděče, konfigurace se provádí na displeji regulátoru.

Převodník VPTRSV

Převodník VPTRSV

Obj. číslo: 42738

Univerzální převodník 0-10 V pro 3-polohový servopohon - je nutné použít při požadavku na připojení tříbodového servopohonu, podporuje všechny modely s napájením 24 V nebo 230 V.

Modul ovládání větve - VPTTBI

Modul ovládání větve - VPTTBI

Obj. číslo: 43658

Modul k ovládání využívá ON/OFF signál. Využívá se pro spínání větve beznapěťovým kontaktem – např. větev vzduchotechniky, větev pro ohřev zásobníku TUV, větev pro ohřev bazénu apod.

Příslušenství kotelny

Detektor hořlavých plynů GS120-24V

Detektor hořlavých plynů GS120-24V

Obj. číslo: 41800.1

Detektor GS 120-24V slouží k indikaci úniku hořlavých plynů, indikuje dvě úrovně koncentrace plynu. Přístroj signalizuje únik plynu opticky i akusticky.

Vodivostní sonda DS

Vodivostní sonda DS

Obj. číslo: 43612

Vodivostní sonda DS se používá ve spolupráci se snímačem zaplavení DZ 4, umístění 1 - 3 cm nad podlahou kotelny. Kontroluje zaplavení kotelny na základě vodivosti.

Ventil dopouštění EV220W

Ventil dopouštění EV220W

Obj. číslo: 43630

Ventil dopouštění EV220W je určen pro připojení k modulu VPT ADS a zajišťuje doplňování topného systému, cívka 220 V, závit 1/2".

Tlakový senzor DMU02

Tlakový senzor DMU02-6Bar

Obj. číslo: 72089

Tlakový senzor DMU02-6Bar je určen pro připojení k modulu VPT ADS, signál 4-20 mА, závit 1/2".

Teplotní čidlo

Příložné teplotní čidlo

Obj. číslo: 23657.1

Příložné teplotní čidlo se umísťuje na výstupní potrubí do topné větve, min. 0,5 m za čerpadlo topné větve, aby se omezil vliv oteplení čerpadla. Čidlo se upevňuje tepelně vodivým páskem, je nutno zabránit deformaci čidla. Lze je též umístit do jímky Ø 6,5 mm.

Teplotní interiérové čidlo

Teplotní interiérové čidlo

Obj. číslo: 42755

Interiérové teplotní čidlo v designu TANGO se používá pro měření teploty v místnosti, ve které není umístěna pokojová jednotka. Montuje se na standardní instalační krabici dle pravidel pro umísťování pokojových termostatů.

Havarijní termostat VPT-THERM

Havarijní termostat VPT-THERM 14-01

Obj. číslo: 43633

Havarijní termostat VPT-THERM 14-01 je určen pro připojení k modulu zabezpečení kotelny VPT PSK, napájení z modulu 24 V, teplotní rozsah do 49 °C, zobrazení reálné teploty na displeji termostatu, signalizace sepnutého kontaktu červenou diodou a symbolem na displeji.

Central stop s blokací

Central stop s blokací

Obj. číslo: 43625

Kompletní STOP tlačítko pro nouzové vypnutí kotelny a technologie, obsahuje zamykací tlačítko pro potvrzení a odblokování poruchy, umisťuje se poblíž dveří kotelny, je určen pro připojení k modulu VPT PSK.

Zvuková a světelná signalizace

Zvuková a světelná signalizace

Obj. číslo: 43632

Zvuková a světelná signalizace se používá pro signalizaci poruchy kotelny. Vydává výrazný zvukový signál v kombinaci s blikajícím červeným světlem.

Tlakový spínač KPI35

Tlakový spínač KPI35

Obj. číslo: 43631

Tlakový spínač KPI 35 - 0,2-8 Bar se používá v případě, kdy není v systému použit modul automatického dopouštění vody. Slouží pro získání informace o nízkém tlaku vody v topném systému.

Snímač zaplavení DZ 4

Snímač zaplavení DZ4

Obj. číslo: 43611

Snímač DZ 4 kontroluje zaplavení kotelny ve spolupráci s vodivostní sondou DS.

Detektor úniku CO

Detektor úniku CO

Obj. číslo: 43627

Detektor DHP 4S slouží k detekci úniku oxidu uhelnatého. Připojuje se přímo k modulu VPT PSK.

Technické údaje Jednotky THERM VPT
Třída regulátoru teploty dle požadavků nařízení komise EU č. 811/2013 - VIII
Příspěvek regulátorů teploty k sezónní energetické účinnosti * % 5
* Příspěvek regulátorů teploty k sezónní energetické účinnosti vytápění souprav sestávajících z ohřívače pro vytápění vnitřních prostorů, regulátoru teploty a solárního zařízení nebo souprav sestávajících z kombinovaného ohřívače, regulátoru teploty a solárního zařízení