Domů O firmě

Společnost Thermona je českým výrobcem plynových a elektrických kotlů THERM. V současné době je na trhu s plynovými kotli a elektrokotli jen hrstka firem s ryze českou kapitálovou účastí. Většina firem z tohoto segmentu trhu již dávno změnila majitele a patří zahraničním firmám. Jaký to má praktický důsledek? Především ten, že výroba plynových a elektrických kotlů téměř zmizela z ČR. Všechny ostatní firmy plynové kotle pouze dovážejí, na území ČR pouze prodávají a zisky odvádějí mimo naši republiku. Naproti tomu společnost Thermona má sídlo v ČR, takže zisk řádně daní v České republice.

motto_spolecnosti_thermona.png
Motto společnosti Thermona

Cílem společnosti Thermona je nabídnout našim zákazníkům nejen kvalitní výrobek, ale především takové zařízení, které přinese rychlou návratnost vložených prostředků. Životnost kotle se pohybuje od 12 do 15 let, a proto doporučujeme tzv. generační výměnu plynových kotlů. Výměna staršího kotle za nový moderní zdroj tepla se sofistikovanou regulací se uživateli vyplatí. Ušetří totiž až 30 % provozních nákladů.

Kontaktuje nás
about-1.jpg
Sídlo společnosti v Zastávce u Brna

Sledujte nás

Facebook

YouTube

Historie společnosti

 • 1990

  Historie společnosti Thermona se začíná psát od roku 1990, kdy byla společnost založena. Výroba a zázemí kovovýroby byly situovány v obcích Litostrov a následně i v Rosicích u Brna. Krátce po založení firmy je na trh uveden první nástěnný kotel o výkonu 17 kW.

 • 1995

  V roce 1995 čítá portfolio vyráběných kotlů přes více jak deset modelů. Vývojem a následnou výrobou jsou na trh uváděny nové řady nástěnných kotlů s automatickým zapalováním. realizují se první systémy kaskádových kotelen s použitím kotlů THERM DUO 50. Společnost expanduje a zakládá sesterskou společnost Thermona Slovakia, s.r.o. na Slovensku.

 • 1996

  Firma postupně rozšiřuje portfolio o kombinované kotle s ohřevem TUV a o kotle s odtahem spalin do komína i přes zeď, v tzv. variantě TURBO. Firma se účastní řady prestižních výstav a veletrhů, z nichž si přináší řadu ocenění. Výrobní i obchodní prostory jsou již nedostačující, a tak kupuje výrobní areál v Rapoticích o celkové ploše 14 000 m2 a zahajuje rekonstrukci obchodně servisního střediska v Zastávce u Brna.

 • 1999

  Kotle THERM získávají na oblibě a roste míra exportovaného zboží. Vyvážíme do zemí jako Ukrajina, Chorvatsko, Polsko, Srbsko a Rusko. Nabídka kotlů THERM se rozšiřuje a čítá téměř 40 modelů, z nichž řada získává mnoho ocenění jako například kotel THERM 28 CX - "Zlatá medaile" na výstavě PRAGOTHERM 99.

 • 2002

  Rostoucí zájem a obliba o výrobky THERM je znám dle rostoucího počtu ocenění. Firma se rozhodla vstoupit do segmentu kondenzační techniky a uvádí na trh první kondenzační kotel THERM 28 KDZ. I s tímto modelem v následujícím roce září na veletrhu SHK 2003 a odváží si "Zlatou medaili". Koncem roku exportujeme produkty do celkem 21 zemí v Evropě, Asii i Jižní Americe.

 • 2005

  Nabídka plynových kotlů se rozšiřuje o kotle na tuhá paliva THERM DU. Rodina kotlů THERM se rozrůstá o další plynový kotel THERM TRIO 90, který je určený pro vysokovýkonné kaskádové kotelny a objekty s velkou tepelnou ztrátou. Řada kondenzačních kotlů je obohacena o kotle s vestavěným zásobníkem o objemech 55 l a 100 l.

 • 2007

  Novinkou v nabídce se stává kondenzační kotel THERM 45 KD. Ihned po uvedení na trh získává své místo v aplikaci pro kaskádové kotelny. Náležitě je oceněn na veletrhu SHK 2007, kde obdržel "Zlatou medaili" za nejlepší exponát. Záhajen byl prodej kompletní řady elektrokotlů THERM EL o výkonech 8, 15, 23, 30, 38 a 45 kW. Rokem 2007 máme v nabídce pro celosvětový trh přes 80 modelů kotlových jednotek.

 • 2009

  Jako první na trhu uvádíme do prodeje elektrický kotel s dotykovým displejem THERM EL 5 a EL 9 pro nízkoenergetické stavby. Výrobní závod v Rapoticích prochází rozsáhlou technologickou modernizací kovovýroby, zavedení CNC strojů, zahájena je vlastní výroba trubek na automatizovaném pracovišti a zprovozňuje se nová vývojová laboratoř. Úspěšně uvádíme na trh ekologickou řadu plynových kotlů.

 • 2010

  Elektrokotle s dotykovým displejem jsou oceněny jako "Nejpřínosnější exponát" na mezinárodní výstavě Moderní vytápění v Praze. Pokračujeme v uvádění novinek na trh a hlavními pokrokovými modely jsou plynové kotle s vestavěným 55 l zásobníkem o výkonech 20 a 28 kW. Do řady elektrokotlů s dotykovým displejem je přidán nový model THERM EL 14.

 • 2011

  Jako novinky zařazené do sortimentu uvádíme plynové kotle s průtokovým ohřevem o výkonech 20 a 28 kW v komínovém provedení i v provedení TURBO. Rostoucí zájem po kaskádových kotelnách Thermona na zahraničních trzích, které jsou určený pro decentralizaci vytápění a přípravu teplé vody, nás přinutil ke zjednodušení celé problematiky a sestavení přehledného katalogu řešení v podobě Modulových kotelen

 • 2014

  Generační obměnou a kompletní modernizací prochází sortiment kondenzačních kotlů THERM. Ke stávajícím výkonnostním řadám 17, 28 a 45 kW přibývá další, a sice řada kondenzačních kotlů o tepelném výkonu 14,6 kW. Rodina kondenzačních kotlů tak tvoří jeden celek "Thermona CONDENSING".

 • 2016

  Na trh uvádíme novou řadu úsporných kondenzačních kotlů THERM 24, která svojí dostupností nahrazuje klasické plynové kotle. Nová mikroprocesorová řídící automatika společně s řadou energeticky úsporných komponent cílí na hospodárnost a životní prostředí. Řada kotlů THERM 24 je dostupná ve všech oblíbených variantách - na topení, s průtokovým ohřevem a ohřevem užitkové vody v integrovaném nebo externím zásobníku.

 • 2018

  Množina plynových kondenzačních kotlů se od počátku roku 2018 rozrůstá o zbrusu novou řadu kotlů - PREMIUM Condens. Na trh tak přichází výrobky s novou technologií autoregulačního plynového ventilu, který umožňuje optimalizovat proces hoření a spotřebu plynu tak, aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám. Vyšší úspornost podtrhuje i plynulá modulace výkonu kotle v poměru 1:10.

 • 2021

  V průběhu roku 2021 jsme v rekordním čase dokončili a otevřeli novou výrobní a skladovací halu ve výrobním závodě v Rapoticích. Svými 2.131 m2 zastavěné plochy výrazně posiluje možnosti skladového hospodářství komponent i hotových výrobků. První část objektu tvoří sklad komponent, který dále navazuje jak na stávající výrobu, tak i na plánované rozšíření výroby ve druhé části haly. Třetí část nové haly tvoří sklad hotových výrobků a prostory pro expedici i vykládku zboží.

 • 2023

  Představujeme a do všech interních i externích aplikací přenášíme novou vizuální identitu značky. Výrazným, ale přesto navazujícím, redesignem loga vytváříme jednotný vizuální styl, který na první pohled působí jednodušším a modernějším dojmem. Základem loga i nadále zůstává název společnosti, který je ale o poznání čitelnější.

 • 2023

  Vstupujeme na trh tepelné techniky využívající obnovitelnou energii z venkovního vzduchu. Konkrétně představujeme řadu invertorových tepelných čerpadel airTHERM v provedení vzduch - voda. Vývoj odvětví a celosvětový postoj k fosilním palivům i nás vedou k transformaci sortimentu a hledání účinnějších a efektivnějších tepelných zdrojů.

Integrovaný systém managementu

Certifikát jakosti ISO 9001:2008

Společnost Thermona klade vysoký důraz na kvalitu svých výrobků. Je nositelem certifikátu řízení jakosti ISO 9001 od roku 2001. Udělení tohoto nejvyššího certifikátu prestižní londýnskou auditorskou firmou Lloyd’s Register Quality Assurance předcházelo období činnosti s certifikátem ISO 9002. Náročnost požadavků kladených na společnost dokazuje i nutnost obhajoby před auditorskou komisí každých 6 měsíců. V roce 2009 byl společnosti Thermona vystaven certifikát kvality dle ISO 9001:2008.

ISO-9001-UKAS_logo.gif
  

Ocenění Czech Stability Award

Hodnocení Czech Stability Award poskytuje nezávislý pohled na finanční a nefinanční bonitu firmy. Vyjadřuje její současný stav, finanční situaci a to včetně predikce rizika jejího úpadku. Díky nejvyššímu skóre AAA (excelentní) se řadíme mezi stabilní společnosti s vysokou pravděpodobností spolehlivého plnění závazků v obchodním styku i návratnosti investic. Rating AAA dále charakterizuje nízké úvěrové riziko a minimální riziko úpadku.

CZECH-Stability-Award_2018.gif

Jsme členy Hospodářské komory ČR

Prostřednictvím Asociace podniků topenářské techniky, z.s. jsme mnohaletým členem nejsilnější samosprávy v zemi, Hospodářské komory České republiky. Členství v nejvýznamějším uskupení podnikatelské sféry si velice vážíme a podporujeme jej. THERMONA se jako členská firma dlouhodobě využívá podpůrných programů a účastní řady akcí, jako exportní konference či podnikatelské mise.

HKCR_o-firme.gif

Výrobní program

V současné době vyrábíme několik desítek typů kotlů. Kromě českého trhu, dodáváme naše výrobky do více než 20 zemí světa. Export tvoří více než 50 % produkce firmy. Sortiment tvoří plynové kotle včetně kotlů kondenzačních a elektrokotle. Samozřejmě dodáváme i velké množství příslušenství, které nabízíme jako obchodní zboží. Jsou to především příslušenství ke kotlům především regulátory a termostaty, komponenty odtahů spalin, solární systémy pro ohřev vody atd. Vlajkovou lodí společnosti jsou pak tzv. kaskádové kotelny. Tento systém byl vyvinut již v 90. letech a byl ve své době unikátním řešením pro vytápění bytových domů a jiných větších objektů. Jedná se o spojení více menších kotlových jednotek do většího technologického celku s širokou modulací výkonu. Výsledkem jsou pak velké úspory ve vytápění větších objektů oproti jednotlivým kotlům s velkým výkonem.

Následné služby

Další neméně důležitou stránkou je zajištění následného servisu a náhradních dílů pro bezpečný a dlouhodobý provoz. Společnost Thermona disponuje širokou sítí autorizovaných servisních techniků, které poskytují servisní služby po celé ČR. Navíc ceny náhradních dílů jsou nastaveny na nejnižší možnou cenovou hladinu a v porovnání s konkurencí jsou levnější o desítky procent. Nabízíme prodloužení záruky o jeden rok oproti zákonné záruční době. Toto opatření je důkazem toho, že věříme kvalitě našich výrobků a nebojíme se ani zahraniční konkurence.

firma_rapotice_thermona.jpg
Výrobní závod Rapotice