Domů Projekty spolufinancované EU

Projekty za podpory Evropské unie

logo-eu_ico
mpo-cr_ico

Projekt: Kondenzační plynové kotle THERM 49 KD a THERM 18 KDx

Společnost Thermona v roce 2021 dokončuje vývoj nových výrobků, kterými jsou kondenzační plynový kotel THERM 49 KD, určený zejména pro aplikace v kaskádových kotelnách a dále kompletní řada kondenzačních plynových kotlů, doplněná o typ THERM 18 KDC, který díky modernímu systému regulace, nabízí na jedné straně široký rozsah výkonu do topení 1,8 kW – 19,0 kW a na straně druhé komfortní výkon pro ohřev TUV – 24,0 kW. Vše v kompaktním provedení, díky technologii průtokového ohřevu TUV. V rámci realizace finální části vývojového projektu, zahrnující měření v akreditované zkušební laboratoři a proces certifikace nových výrobků, se Thermona, spol. s r.o. zapojila do programu podpory "OPP PIK Inovační vouchery - Výzva VI". Cílem projektu je získání certifikátů podle Nařízení (EU) č. 2016/426 - Spotřebiče plynných paliv, Směrnice 92/42/EHS - Účinnost teplovodních kotlů, Směrnice 2014/35/EU - Nízké napětí, Směrnice 2014/30/EU - Elektromagnetická kompatibilita, Nařízení (EU) 813/2013 - ECO-design.

 

Projekt: Kondenzační plynové kotle THERMONA

V rámci vývoje kondenzačního kotle THERM 65 KD se společnost Thermona, spol. s r.o. zapojila do programu podpory "OPP PIK Inovační vouchery - Výzva IV". Jedná se o projekt certifikace nástěnného plynového kondenzačního kotle o výkonu 65 kW, určeného pro vytápění rozsáhlých topných systémů. Cílem projektu je provést měření v akreditované zkušební laboratoři, která prokáží, že naše konstrukční řešení plně vyhovuje provozu, který odpovídá náročným požadavkům nejnovějších norem EU i ČR. Výstupem projektu budou vlastní zkoušky a certifikace nového kondenzačního plynového kotle THERM 65 KD podle nařízení a směrnic: Nařízení (EU) č. 2016/426 - Spotřebiče plynných paliv, Směrnice 92/42/EHS - Účinnost teplovodních kotlů, Směrnice 2014/35/EU - Nízké napětí, Směrnice 2014/30/EU - Elektromagnetická kompatibilita, Nařízení (EU) 813/2013 - ECO-design.

 

Projekt: Kondenzační plynové kotle

Při vývoji kondenzačních kotlů řady THERM 35 KD, THERM 35 KDZ, THERM 35 KDZ 5 se společnost Thermona, spol. s r.o. zapojila do programu podpory "Inovační vouchery - Výzva III.", řízeného Ministerstvem průmyslu a obchodu, v rámci "Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014-2020". Nové plynové kotle Therm 35 KD, Therm 35 KDZ a Therm 35 KDZ 5 jsou svými parametry navrženy tak, aby uspěly jak na českém trhu, tak na trzích EU. Cílem projektu je provedení měření a posouzení rozhodujících technických parametrů tepelných plynových zařízení akreditovanou zkušební laboratoří, včetně posouzení jejich bezpečnosti při provozování a případnou certifikací při dosažení parametrů určených normou. Výstupem zkušebny budou protokoly o zkoušce a závěrečné protokoly o zkouškách GAR – BED, LVD a EMC, ECO-design.