Domů Aktuality Zahájení prodeje nové řady kotlů THERM 25

Zahájení prodeje nové řady kotlů THERM 25

Aktualita | 22. 1. 2018

Počátkem roku jsme jako největší výrobce plynových kotlů uvedli na trh novou řadu kotlů THERM 25. Jedná se o kondenzační kotle s novým typem hořáku a kondenzačního tělesa. Novinka se právě v těchto dnech představuje veřejnosti na výstavě Infotherma a je již dostupná v prodejní síti.

Kondenzační technologie je již dostupná řadu let, výrobci se ale stále snaží přicházet s inovacemi, které zlepší emisní a regulační parametry kotlů. Posledním příkladem je řada THERM 25, ve které vůbec poprvé používáme nový hořák využívající technologii BLUEJET®. Důmyslný systém tvarování jeho spalovací lamely vyniká zejména mimořádným rozsahem modulace 1:10, tedy od 2,5 do 25 kW. Díky lepší distribuci plamene i při nižším výkonu pracuje kotel s velkou účinností v celém rozsahu výkonu.

Díky nové koncepci vícefázového ventilátoru, který je tichý i při vysokých otáčkách, má kotel tichý chod a hodí se tak nejen pro instalaci v rodinných domech, ale také v bytech, kde doslova splyne s interiérem. Tomu napomáhají i malé rozměry, díky kterým kotel prakticky přehlédnete.

K podstatným změnám došlo uvnitř kotle, který je nově osazen směšovacím ventilem s menšími rozměry a komponenty nízkou spotřebou elektrické energie. Díky sdružené elektrodě hořákové stěny kondenzačního tělesa provádí kotel nepřetržitou optimalizaci procesu spalování tak, aby bylo dosaženo požadovaného tepelného komfortu i co nejnižší spotřeby energie.

THERM 25 je technicky nejvyspělejší řada v našem výrobním programu, disponuje moderní elektronikou s automatickou optimalizací vytápění. Předpokládáme, že najde široké uplatnění v českých domácnostech, čemuž jistě pomůže i cena, kterou se nám podařilo udržet pod hranicí 40 tisíc korun.

dekor

Milan Kubíček, obchodní ředitel společnosti

Nové kondenzační těleso se zjednodušeným systémem uchycení kombinuje výměník s dochlazovanou čelní hořákovou stěnou opatřenou generačně zcela novým typem hořáku BLUEJET®. Důmyslný systém tvarování spalovací lamely vyniká mimo jiné mimořádně vysokým stupněm modulace, kvalitou spalování při nízkých rychlostech proudění plynu a dalším snížením škodlivých emisí.

bluejet_burner_1.jpg
bluejet_burner_1.jpg
THERM 25 KD

THERM 25 KD

Typ: závěsný
Tepelný výkon: 2,5 ÷ 24,9 kW
Ohřev TV: ne
Energetická třída A - pro topení  
THERM 25 KDC

THERM 25 KDC

Typ: závěsný
Tepelný výkon: 2,5 ÷ 24,9 kW
Ohřev TV: ano
Energetická třída A - pro topení Energetická třída A - ohřev TV
THERM 25 KDZ

THERM 25 KDZ

Typ: závěsný
Tepelný výkon: 2,5 ÷ 24,9
Ohřev TV: ano
Energetická třída A - pro topení  
THERM 25 KDZ 5

THERM 25 KDZ 5

Typ: závěsný
Tepelný výkon: 2,5 ÷ 24,9 kW
Ohřev TV: ano
Energetická třída A - pro topení Energetická třída A - pro ohřev