Domů Aktuality Uvádíme novou řadu prémiových kotlů THERM 35

Uvádíme novou řadu prémiových kotlů THERM 35

Aktualita | 2. 8. 2019

Prémiová řada kondenzačních kotlů PREMIUM Condens se od 1. srpna rozšiřuje o nové modely. Jsou jimi kotle THERM 35, které přebírají veškeré přednosti a moderní prvky z již osvědčené kategorie, ale nově vynikají maximálním tepelným výkonem až 37 kW, samozřejmě při zachování plynulé modulace výkonu v poměru 1:10. Technicky nejvyspělejší řada tak bude dostupná i pro budovy s vyšší tepelnou ztrátou.

Jak je u THERMONY zvykem, novinka se bude nabízet ve třech variantách přípravy teplé vody: THERM 35 KD je varianta pouze pro vytápění, THERM 35 KDZ nabízí integrovaný trojcestný ventil a umožňuje tak kromě topení i ohřev užitkové vody v nepřímo ohřívaném zásobníku. Poslední varianta THERM 35 KDZ 5 má již zásobník přímo integrován pod pláštěm kotle, kdy vodu ohřívá do izolovaného nerezového zásobníku o objemu 55 litrů.

V použitých technologiích nové kotle navazují na nadstandard řady PREMIUM Condens a zákazníci tak mohou využívat aktivní řízení spalovacího provozu, které zaručuje hospodárnou spotřebu energií. Kotle mají nerezový výměník s dochlazovanou čelní hořákovou stěnou a nový typ plynového ventilu s vysokým stupněm modulace v regulačním poměru 1:10, tedy od minimálního výkonu 3,4 kW. Jednoduché ovládání společně s vestavěnou ekvitermní regulací a možností řízení nadřazeným pokojovým regulátorem přináší vysoký uživatelský komfort.

Cena výkonné novinky začíná pod hranicí 40 tisíc korun (37.900 bez DPH). Varianta s vestavěným zásobníkem potom vyjde o 15 tisíc dráž. Všechny modely splňují nejpřísnější emisní třídu a v blízké době budou zařazeny do programu kotlíkových dotací.

THERM 14 KDN

THERM 35 KD

Pro vytápění bez ohřevu TV
Tepelný výkon: 3,4 ÷ 37,0 kW
Ohřev TV: ne
Energetická třída A - pro topení  
THERM 14 KDZN

THERM 35 KDZ

Pro vytápění a ohřev TV v externím zásobníku
Tepelný výkon: 3,4 ÷ 37,0 kW
Ohřev TV: ano
Energetická třída A - pro topení  
THERM 14 KDZN 5

THERM 35 KDZ 5

Pro vytápění a ohřev TV v integrovaném zásobníku
Tepelný výkon: 3,4 ÷ 37,0 kW
Ohřev TV: ano
Energetická třída A - pro topení Energetická třída A - pro ohřev TV
VIDEO: Nejvýkonnější řada prémiových kotlů THERM 35