Domů Aktuality Raději budeme testovat, než omezovat provoz

Raději budeme testovat, než omezovat provoz

Aktualita | 5. 3. 2021

Plošné testování, které se tento týden v Thermoně konalo poprvé, neprokázalo přítomnost koronaviru. Pro maximální ochranu zdraví zaměstnanců a zamezení případného šíření nákazy bude firma v plošné testování pokračovat i v dalších týdnech. Výroba kotlů tak může probíhat za zpřísněných hygienických opatření bez omezení. Zároveň tak chráníme naše partnery a zákazníky, kteří se nemusí obávat šíření nákazy pracovníky Thermony.

S testováním jsme v Thermoně nečekali na zákonnou lhůtu a sami jsme si s předstihem domluvili plošné testování zaměstnanců jak v Zastávce, tak i v rapotickém výrobním závodu. Navzdory nejistotě vše dopadlo dobře a nemuseli jsme poslat do karantény ani jednoho kolegu.

Samozřejmě víme, že testy samy o sobě problém neřeší, proto dodržujeme zvýšená opatření v obou našich pobočkách. Instalovali jsme automatické systémy měření tělesné teploty u vstupů, vybavili jsme všechny zaměstnance ochranou dýchacích cest a omezili jejich vzájemné kontakty na nezbytné minimum. Thermona v provozech také zvýšila frekvenci úklidu a dezinfekce prostor.

Děkujeme všem zaměstnancům, kteří dodržují zvýšená hygienická opatření a chovají se zodpovědně. Věříme, že i další plošná testování v příštích týdnech dopadnou dobře.

Společně to zvládneme.