Domů Aktuality Představujeme nové logo a nejen to

Představujeme nové logo a nejen to

Aktualita | 5. 1. 2023

Společnost Thermona v letošním roce oslaví 33 let od svého založení. Za tuto dobu jsme rozšířili své působení do více jak dvaceti zemí světa, ve kterých aktivně působíme, a portfolio výrobků k dnešnímu dni čítá desítky modelů plynových i elektrických kotlů. Thermona je tak považována za významného dodavatele tepelné techniky, která svým zákazníkům přináší teplo, teplou vodu a jistotu domova.

Měníme staré za nové

Každý rok přinášíme řadu novinek v sortimentu, vylepšujeme naše služby, a proto jsme v loňském roce rozhodli o redesignu značky. Rok 2023 se zapíše do historie firmy, jako rok, který přináší novou firemní identitu, jednotný vizuální styl a nové logo.

Rebrand_1
Rebrand_2
Rebrand_3

Design nového loga navazuje na tradici společnosti, zásadně však došlo k jeho zjednodušení a modernizaci směrem k našim zákazníkům. Základem loga i nadále zůstává název společnosti, který je ale o poznání čitelnější. Výrazné proměny však dostála počáteční litera „T“. Z původního zpracování, které svým způsobem zastřešovalo kompletní název, se stalo jasně čitelné písmeno „T“ s prořezem ve dvoubarevném provedení. Prořez poukazuje na design loga používané v minulosti, symbolizuje tak tradici, ovšem je pojatý modernějším způsobem. Úvodní litera tak přináší jasně definovaný symbol.

Použitá paleta barev zůstala až na drobné korekce zachována. Stále se jedná o kombinaci modré a oranžové barvy. I ve zvolených barvách je patrná symbolika. Modrá je v našem pojetí synonymem souladu, jistoty a spolehlivosti. Naproti tomu oranžová představuje samotný užitek, tedy teplo a pocit pohody či radosti.

Rebrand_4
Rebrand_5
Rebrand_6
Rebrand_7
Rebrand_8
Rebrand_9

Nové logo je jen začátek

Impulzem ke změně se mimo jiné stala i prudká transformace trhu s tepelnou technikou. V průběhu letošního roku se můžete těšit na několik novinek, prostřednictvím kterých se pustíme do nových segmentů trhu.

S novým vizuálním stylem se budete setkávat již nyní a kompletní redesign všech aplikací proběhne v průběhu prvního pololetí tohoto roku. Věříme, že nová identita nám pomůže upevnit pozici na trzích, stát se modernější společností, a i nadále posilovat naše poslání: Efektivní produkcí tepla tvořit spolehlivé srdce domova.