Domů Aktuality Pokojové termostaty THERM Home pomohou s úsporami

Pokojové termostaty THERM Home pomohou s úsporami

Aktualita | 11. 7. 2022

Dnešní doba klade vysoký důraz na úspory napříč všemi odvětvími. Ne jinak je tomu i u vytápění, kde je na jedné straně kladen důraz na šetrné zacházení s energetickými vstupy, jako jsou zemní plyn nebo elektřina, a na straně druhé na zachování vysokého teplotního komfortu domácností.

Řešení je jednoduché a výrazně ani nezatíží rodinný rozpočet. Spočívá v instalaci pokojového termostatu, díky kterému si můžete nastavit teplotu podle vlastních potřeb a s jeho pomocí nebude docházet k přetápění objektu. Tímto pomůžete snižovat tepelné ztráty a optimalizovat spotřebu energií.

Elegantní a přehledný

Na trh aktuálně uvádíme dva nové modely pokojových termostatů řady THERM Home, které jsou určeny pro automatickou regulaci topných soustav v rodinných domech a bytech s vlastním plynovým nebo elektrickým kotlem. Základní variantou je drátový termostat THERM Home S a doplňuje jej bezdrátový termostat THERM Home SR. Oba modely mají sjednocenou podobu interiérové jednotky, která vyniká moderním, kompaktním a praktickým designem. Bílé tělo termostatu je doplněno černou čelní plochou s elegantním leskem. Čelní plocha vyniká velkým podsvíceným displejem umožňující intuitivní ovládání a dotykovými tlačítky. Konstrukce termostatu umožňuje permanentní instalaci na zeď, například přes elektroinstalační krabici nebo přímo přes hmoždinky. Model v provedení THERM Home SR je bezdrátovou variantou, tudíž nic nebrání volnému umístění v interiéru.

Chytré funkce a automatické režimy

Samozřejmostí uvedených termostatů je možnost programování a vytvoření denních scénářů. Termostaty mají přednastavený týdenní program a umožňují až šest teplotních změn na den. Vynikají možností nastavení hystereze již od 0,1 °C a za zmínku stojí i funkce jako Dovolená, nezámrzový režim (3 °C) a automatická změna letního a zimního času. Interiérová jednotka je napájena alkalickými bateriemi, ale disponuje pamětí pro trvalé uchování nastavení, takže při jejich výměně nepřijdete o své nastavení.

Plánujeme, že aktuální termostaty řady THERM Home do budoucna doplní i varianty s OpenTherm+ protokolem a samozřejmě WiFi se správou z mobilních aplikací.

THERM Home S

Drátový termostat THERM Home S

Kategorie: Termostat
Typ: Drátový
Obj. číslo: 44540
THERM Home SR

Bezdrátový termostat THERM Home SR

Kategorie: Termostat
Typ: Bezdrátový
Obj. číslo: 44541