Domů Aktuality Kotel THERM na druhém místě německého žebříčku

Kotel THERM na druhém místě německého žebříčku

Aktualita | 4. 2. 2021

Náš kotel THERM 20 CXE.AA se umístil na druhém místě ve výběru srovnávacího portálu pro spotřebitele. Žebříček sestavil nezávislý portál stern.de na základě hodnocení odborné redakce.

Do užšího výběru kotlů, které se německá redakce rozhodla doporučit, postoupilo sedm značek. Náš výrobek obsadil druhé místo za favoritem domácího výrobce. Odborná porota ocenila jednoduché ovládání, plynulou možnost regulace výkonu a také technologii průtokového ohřevu TV. Nutno podotknout, že kotel je chráněn proti stříkající vodě (IP44), a proto jej lze instalovat například do koupelny. Oceněny byly i kompaktní rozměry 72,5x43x30 cm, což umožňuje jeho umístění v omezeném prostoru.

Hodnocení nezávislého portálu nás samozřejmě velmi potěšilo. Stejný kotel samozřejmě nabízíme na českém trhu, kde je také poměrně populární, zejména v bytových domech, kde je možné jej instalovat ke kouřovodu společnému pro více bytových jednotek. Jeho cena se pohybuje kolem 24 tisíc bez DPH.

Oceněný kotel patří mezi závěsné atmosférické kotle, díky upravenému hořáku má však emise srovnatelné s kondenzačními kotli a může se tak prodávat v celé Evropské unii. Ohřev teplé vody je zajištěn pomocí sekundárního deskového výměníku, který je součástí kotle. Součástí kotlové jednotky je nízkoemisní vodou chlazený hořák, doplněný o energeticky úsporné oběhové čerpadlo, kotel tak vyniká efektivním provozem s nízkými náklady. THERM 20 CXE.AA a jeho výkonnostně silnější varianta THERM 28 CXE.AA jsou určeny zákazníkům, kterým z nejrůznějších důvodů nevyhovuje instalace kondenzačního kotle.

Doporučení z Německa je pro Thermonu cenné mimo jiné proto, že právě na vyspělé západní trhy se chce český výrobce více soustředit.

V rozvojových zemích na východ od nás vidíme v posledních letech velkou konkurenci asijských výrobců v segmentu levných a technologicky jednoduchých kotlů, které se v EU ani nesmí prodávat. My chceme jít naopak cestou sofistikovaných výrobků západních kvalit, ale s přijatelnější cenou

Celý žebříček naleznete na webu stern.de.

THERM 20 CXE.AA

THERM 20 CXE.AA

Pro vytápění a průtokový ohřev TV
Tepelný výkon: 8,0 ÷ 20,0 kW
Ohřev TV: ano
Energetická třída C - pro topení Energetická třída A - ohřev TV
THERM 28 CXE.AA

THERM 28 CXE.AA

Pro vytápění a průtokový ohřev TV
Tepelný výkon: 12,0 ÷ 28,0 kW
Ohřev TV: ano
Energetická třída C - pro topení Energetická třída B - ohřev TV