Domů Aktuality Jak zajistit vytápění chat a chalup?

Jak zajistit vytápění chat a chalup?

Aktualita | 19. 3. 2021

Poptávka po rekreačních nemovitostech v loňském roce rostla nebývalým tempem. Nejinak tomu zřejmě bude i letos. Noví majitelé objekty často rekonstruují, a tak přichází na řadu mimo jiné i volba topného systému a ohřevu vody. Jaké má vytápění rekreačních objektů specifika?

K zajištění tepelné pohody v rekreačních objektech doporučujeme vytápění elektrokotlem:

Pevná paliva jsou první volba

Typická chata nebo chalupa je vybavena krbem, kamny nebo kotlem na pevná paliva. Zejména u starších objektů s velkou tepelnou ztrátou bylo spalování uhlí nebo dřeva nejjednodušší cestou k tepelnému komfortu. Chatové oblasti nebo menší vesnice často nejsou plynofikované, drahá tepelná čerpadla narušují rustikální vzhled a jsou lákavým cílem pro zloděje.

Pozor na mráz

Mráz nesvědčí žádné nemovitosti. Zejména pokud jsou instalovány rozvody vody, je třeba objekt před mrazem zabezpečit. To lze v zásadě dvěma způsoby, buď napustit do radiátorů a sifonů nemrznoucí směs a vypustit kohoutky, nebo objekt temperovat. Z hlediska komfortu jasně převažuje druhá možnost.

U našich zákazníků se relativně často setkáváme s požadavkem zajištění zdroje tepla pro temperování rekreačních objektů. K tomuto účelu jsou nejvhodnější elektrokotle, protože to jsou jednoduchá a účinná zařízení, která lze navíc regulovat vzdáleně.

Vzdálené ovládání ušetří nervy i peněženku

Temperování objektu spočívá v udržování teploty nad bodem mrazu, nejčastěji mezi 5 a 10°C. Moderní elektrokotle, plynové kotle nebo přímotopy jsou schopny tuto teplotu udržovat automaticky.

Pro temperování objektu doporučujeme použít kotel vybavený GSM modulem, který uživateli umožňuje ovládat topný systém prostřednictvím mobilního telefonu prakticky odkudkoliv.

Kotel se ovládá pomocí SMS zpráv, prostřednictvím kterých je schopen také informovat o aktuálním režimu vytápění nebo teplotě v objektu. Pro nemovitosti s dostupným WiFi signálem doporučujeme vybavit kotel pokojovým WiFi termostatem. Kotel je tak možné plně regulovat prostřednictvím bezplatné mobilní aplikace.

news_elektrokotle.jpg

Kdy se vyplatí vytápění elektřinou?

Elektrokotle mají mezi spotřebiteli pověst drahého vytápění. Existují ale situace, kdy právě elektrokotle zajistí nejlepší tepelný komfort a přitom ani nezatíží peněženku. Ve kterých případech...

Více zde
news_elektrokotle.jpg

Výběr kotle do rodinného domu. Plyn nebo elektřina?

Stavíte dům nebo jste se rozhodli pro koupi starší nemovitosti? Spíše dříve, než později přijde otázka, která se bude týkat...

Více zde

Elektrokotel najde využití také v létě

Pro instalace v rekreačních nemovitostech jsou vzhledem k jejich nízké ceně, univerzálnímu použití a možnosti vzdálené regulace nejvhodnější právě elektrokotle. U menších objektů je lze využít jako hlavní zdroj tepla, u větších jako zdroj doplňkový, kterým lze pohodlně zvýšit tepelný komfort nebo zajistit protizámrazovou ochranu. Uživatel si před příjezdem může jednoduše nastavit požadovanou teplotu a přijet rovnou do vytopeného objektu. Elektrokotel může udržovat teplotu i během noci, kdy vyhoří krbová kamna nebo kotel na pevná paliva. Při koupi sestavy elektrokotle a zásobníku teplé vody je možné navíc stejným elektrokotlem také ohřívat teplou užitkovou vodu po celý rok.